הכנה לבחינות הרשות

הכנה לבחינות הרשות

הבחינה שעורכת רשות ניירות ערך ב"דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית" (הנקראית גם "הבחינה באתיקה") נערכת פעמיים בשנה, בחודשים מאי ונובמבר. 

הבחינה היא רב ברירתית, כוללת 25 שאלות והציון העובר הוא 60. 

 

חמש עצות חשובות טרם הלימוד:

1. התחילו ללמוד מוקדם, אך לא מוקדם מדי

הבחינה נערכת לרוב בסוף חודש מאי ואז כדאי להתחיל את הלימוד בתחילת חודש מרץ. כשהבחינה נערכת בסוף חודש נובמבר, אנו ממליצים להתחיל ללמוד כבר בתחילת ספטמבר. קחו בחשבון חגים, שבתות, חופשות, ילדים, משרה מלאה, וכמובן ספורט ואולי שינה מדי פעם.

2. לימדו באופן ממוקד, אל תתפזרו

התחילו בתשתית: דיני חברות > דיני ניירות ערך > קרנות נאמנות. לאחר מכן, עברו לחלק של אתיקה א' הכולל עבירות פליליות ואז אתיקה ב', הכולל את הכללים המשמעתיים החלים על בעלי רישיון. לאחר מכן, שימו דגש מיוחד על לימוד הפרק באיסור הלבנת הון. זכרו שהפרק החשוב ביותר בלימוד הוא אתיקה ב', המתייחס לכללי המשמעת של בעלי רישיון. הסיבה לחשיבות הפרק היא כפולה: ראשית, משום שעליכם להכיר היטב את החוק והתקנות לצורך עבודתכם כבעלי רישיון. שנית, משום שרוב השאלות בבחינה (מעל ל-15 שאלות!) הן בנושא זה. 

3. לימדו עם חבר או חברה עד כמה שיתאפשר לכם

לימוד בצוותא הוא אפקטיבי, יעיל ומחייב אתכם לעמוד בלוחות זמנים ובסטנדרט של הקבוצה. לימוד בקבוצה גם ממקם אתכם ביחס לאחרים בנוגע לרמת הידע שלכם. מעבר לכך, כאשר אתם מסבירים למישהו את החומר, אתם לומדים אותו טוב יותר.

4. עשו שימוש בטכניקות לימוד מגוונות ככל האפשר

השתדלו לקרוא, לפתור בחינות, להסביר לחבר, לשאול שאלות, להאזין להרצאות. ככל שתרבו בשיטות לימוד, כך תבינו טוב יותר, ותדעו להשיב על שאלות הרשות בצורה יעילה יותר. ועוד טיפ: לא כדאי, ממש לא כדאי, לעשות שימוש בספר שאינו מעודכן. רשות ניירות ערך שואלת בבחינות דווקא על החידושים בחוק, ואלו מופיעים במהדורות החדשות של הספר.

5.  היו מעודכנים בחדשות הכלכליות

חומר הלימוד לבחינה באתיקה הוא משפטי, ויעניק לכם ידע נרחב בתחום חברות, ניירות ערך, קרנות נאמנות, אתיקה והלבנת הון. תיווכחו לדעת שלאחר הלימוד תהיו ערים יותר למונחים המופיעים בחדשות הכלכליות, תבינו טוב יותר מהלכים משפטיים, ותיחשפו לדיסיפלינת חשיבה משפטית מעניינת, המעניקה כבוד למילה הכתובה ולחוק. במקרים רבים שואלים בבחינות על אירוע אקטואלי במסווה של שאלה תמימה. היו מוכנים גם לכך. 

 

 

BasketBasket

   אם ברשותכם קופון, אנא הזינו אותו כאן:    טען קופון

לא נבחרו מוצרים להזמנה